.
 
 
 
 

Nasza sonda

W tym roku na pewno przyjdę na koncert:
PAIHIVO
Trzy Gitary
Ęzibaba
BASS
inne...

Konkurs w Pływaniu na Byle Czym

Byle co, to pojazd poruszający się w sposób naturalny po wodzie i nie napędzany żadnym silnikiem. Im dziwniejszy, tym lepszy! Liczy się pomysł, wykonanie, a także fantazja.
Poraz pierwszy konkurs odbył się w 2004 roku i od razu zyskał sobie dość duże zainteresowanie publiczności. Co prawda udział w konkursie wzięły tylko dwie załogi, ale popisały się one pomysłowością i poczuciem humoru. Pierwsze miejsce zajęła załoga w składzie: Urszula Polewska, Arkadiusz Kocot, Tomasz Kaniowski oraz Piotr Buczkowski, która "przerobiła" starego Trabanta w pojazd pływający o nazwie "Czteroosobowa Limuzyna". Równie ciekawy pojazd skonstruowali Adam Polak i Marek Broński "Buzuka X 600/500 Y 800", który z powodzeniem utrzymywał się na wodzie i zyskał gromkie brawa publiczności. Zachęcamy do udziału w tegorocznym konkursie!!!

Regulamin konkursu

1. Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Starego Węglińca.
2. Miejsce: Staw Tartaczny w Starym Węglińcu.

3. Termin: 27 czerwca 2010 r.

4. W konkursie może wziąć udział każdy chętny, który ukończył 18 rok życia i podpisał kartę zgłoszeniową.

5. W konkursie udział mogą wziąć również osoby do 18 roku życia po przedłożeniu komisji konkursowej pisemnej zgody i oświadczenie uczestnika imprezy podpisanie przez rodziców lub opiekunów.

6. Uczestnicy startują na sprzęcie, który nie jest konwencjonalnym środkiem pływającym oraz nie jest napędzany silnikiem.

7. Do udziału w konkursie nie zostaną dopuszczone pojazdy, które mogą stanowić zagrożenie dla startujących na nich zawodnikach lub innych osób, dla środowiska naturalnego, lub wymaga użycia urządzeń mechanicznych (np. dźwig) w celu dostarczenia ich na miejsce startu.

8. Konstrukcja pływająca powinna: nie zatonąć, pokonać trasę wyznaczoną przez organizatorów, zachować swoją pierwotną formę.

9. Zawodnicy i załogi będą oceniani przez jury a zawodnik otrzyma ocenę za przepłynięcie trasy, za fantazję w ubiorze, niepowtarzalny i ciekawy wygląd pojazdu.

10. Wszyscy uczestnicy konkursu ponoszą wyłączną odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo podczas konkursu i od nich zależy, czy będą używać odpowiedniego wyposażenia zabezpieczającego, jednak organizatorzy nakłaniają uczestników do odpowiedniego zadbania o własne bezpieczeństwo.

Pełny regulamin konkursu zobacz | pobierz

W ubiegłym roku zwyciężyli...


 

1 MIEJSCE
Zbigniew Mokrogulski: Hej Cyganie - Legnica2 MIEJSCE
Wojdyło, Maziarz: Szerłut las - Stary Węgliniec3 MIEJSCE
Koral, Żaczek: Łowcy żółwi i ich kosmo
Stary Węgliniec4 MIEJSCE
Kostko: Co ma płynąć nie utonie - Białystok


 

Patronat medialny i prasowy imprezy:

Copyright © 2005-2011 by TPSW | stronę wspiera serwis www.starywegliniec.pl