.
 
 
 
 

Nasza sonda

W tym roku na pewno przyjdę na koncert:
PAIHIVO
Trzy Gitary
Ęzibaba
BASS
inne...

Wycieczka rowerowa (nowość!)

W tym roku odstąpiliśmy od przeprowadzenia Rajdów Rowerowych. W zamian wszyscy chętni uczestniczyli w Rodzinnej Wycieczce Rowerowej pn. "W poszukiwaniu kwiatu paproci", która odbyła się w sobotę 26.06.2010 roku.
Organizator: Ogólnopolska Grupa Rajdowa "Stary Węgliniec"
strona internetowa: www.gruparajdowa.pl
e-mail: ciacho@gruparajdowa.pl, gadu-gadu: 12503563

Regulamin wycieczki rowerowej

1. Udział w wycieczce rowerowej mogą wziąć wszyscy, którzy mają ukończone 18 lat. Młodsi muszą być pod opieką rodziców lub opiekunów. Jeżeli mają, nie mniej niż 15 lat mogą jechać bez opiekunów, ale za pisemna ich pisemną zgodą. Dzieci poniżej 15 lat mogą jechać na wycieczkę wyłącznie pod opieką rodziców.
2. Wycieczka rozpoczyna się przy stawie Tartacznym w Starym Węglińcu w dniu 26.06.2010r. o godz. 9:00, planowane zakończenie wycieczki około godz. 13:00 w tym samym miejscu.
3. Zgłoszenia uczestnictwa w wycieczce należy dokonać na karcie zgłoszeniowej, do dnia 20.06.2010r.
4. Trasa Wycieczki liczy około 16,5km. Prowadzi przez wspaniałe i pełne roku lasy Borów Dolnośląskich. Wyruszany z centrum Starego Węglińca ulicą Stawową następnie ul. M. Konopnickiej, z stamtąd duktem leśnym dojeżdżamy do skrzyżowania siedmiu dróg skąd droga gruntowa udajemy się w kierunku wsi Ołobok. Po przejechaniu ok. 1,5km skręcamy lewo i kierunku stawów parowskich. Stąd mijając Stawy Górny Dolny i Czapli i przecinając Stawy Urocze dojeżdżamy do miejsca pikniku i dłuższego postoju (w prowiant należy zabezpieczyć się w własnym zakresie niewykluczone ognisko). Następnie po odpoczynku udamy się w drogę powrotną mijając Staw Wolno Stary i podziwiając piękno Borów Dolnośląskich w pełnej okazałości pojedziemy wzdłuż stawu gdzie z pewnością uda mam się zaobserwować orły oraz inne ptaki mieszkające w tym miejscu. Po przerwie na podziwianie piękna przyrody udamy się wzdłuż Stawu Sarniego Starego w kierunku Starego Węglińca gdzie powrócimy by uczestniczyć w X Nocy Świętojańskiej. Dla uczestników wycieczki przewidziano pamiątkowe dyplomy.
5. Zasady poruszania się grupy po drogach publicznych zgodnie z kodeksem ruchu drogowego - jedziemy "gęsiego" w małych 10-15 osobowych grupkach, potem przerwa ok.100 metrów itd.

Pełny regulamin konkursu zobacz | pobierz

Rajdy Rowerowe

W roku 2009 w rajdach zwyciężyli:

Kategoria dzieci do lat 9:
1. Szymon Busłowicz
2. Rafał Nowak
3. Karol Kędziora

Kategoria - dzieci od 10 do 13 lat:
1. Wojciech Fink
2. Michał Maleska
3. Łukasz Ludkiewicz

Kategoria - młodzież od 14 lat wzwyż:
1. Piotr Świercz
2. Tomasz Broński
3. Norbert Zamorski

Gratulujemy wszystkim i zapraszamy w tym roku na rodzinną wycieczkę rowerową!


 

Migawki z poprzednich lat...

 

Patronat medialny i prasowy imprezy:

Copyright © 2005-2011 by TPSW | stronę wspiera serwis www.starywegliniec.pl