.
 
 
 
 

Nasza sonda

W tym roku na pewno przyjdę na koncert:
PAIHIVO
Trzy Gitary
Ęzibaba
BASS
inne...

Gotowanie potraw z ryb

Lubisz gotować? Spróbuj swoich sił w konkursie gotowania potraw z ryb. Zaprezentuj oryginalny przepis i zaskocz komisję smakiem, jak również formą podania swoich potraw.
Pomysł zorganizowania konkursu powstał niedawno. Wcześniej gotowanie potraw z ryb nie miało formy konkursu. Zmieniło się to w roku 2007, kiedy to konkurs odbył się po raz pierwszy.

kontakt z organizatorami

Czyje potrawy były najsmaczniejsze?

W roku 2010 najsmaczniejsze potrawy wg komisji przygotowała Pani Irena Fink, której specjałem jest tilepia w sosie brzoskwiniowym. Równie smaczne potrawy przygotowała Pani Anna Wiszniewska oraz Monika Brońska, które poszczycić mogły się rybą morską w sosie brokułowo-czosnkowym. Kolejną potrawą zasługującą na uznanie była panga w sosie koperkowo-serowym, którą przygotowała Pani Anna Leszczyńska.

W roku 2009 według komisji najsmaczniejsze potrawy przygotowały Panie ze Starego Węglińca. Drugie miejsce w konkursie zajęły Panie z Czerwonej Wody. Trzecie miejsce zajęły Panie z Małomic.
Komisja oceniająca potrawy: Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Andrzej Kutrowski, Wicestarosta Powiatu Zgorzeleckiego Kazimierz Szczech, Andrzej Mazurkiewicz, Kazimiera Buszta oraz Pani Joanna Fink.

Potrawy zasługujące na szczególne uznanie: karp zapiekany, śledź z rodzynkami i chleb z własnego wypieku (Stary Węgliniec), ryba z chrzanem po wiejsku (Czerwona Woda).

Przykładowe potrawy...

-Panga zapiekana z warzywami,
-Pstrąg w cieście piwnym,
-Pstrąg w maśle,
-Amur z rusztu,
-Ryba po gdańsku,
-Sałatka śledziowa,
-Panga w sosie słodko-kwaśnym,
-Ryba po grecku,
-Ryba zapiekana w śmietanie z serem,
-Sałatka z łososia,
-Dorsz w galarecie,
-Pstrąg z boczkiem,
-A ty znasz jakiś ciekawy przepis?

 

Trzeba być dobrą kucharką i posiadać
oryginalny przepis na potrawę...żeby przyrządzić coś wyjątkowego...i tym samym zachwycić komisję
wyjątkowym smakiem!


Weź udział w konkursie w tym roku!
Zapraszamy! 

Patronat medialny i prasowy imprezy:

Copyright © 2005-2011 by TPSW | stronę wspiera serwis www.starywegliniec.pl